Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Zasady Pakowania

Pamietaj, ze w trakcie transportu przesyłka narażona jest na działanie wielu sił, prawidłowe jej zapakowanie pozwoli na bezpieczne przemieszczenie z miejsca nadania do miejsca przeznaczenia. I najważniejsze, za prawidłowe zapakowanie przesłlki do przewozu odpowiada nadawca.

Opakowanie zewnętrzne

Zacznij od dopasowania rozmiaru i trwalość pakowania do cieżaru ładunku w paczce. Najlepszy jest mocny karton. Powinien być on czysty od starych naklejek lub kodów kreskowych, może to spowodować opóżnienie w dostarczeniu przesyłki. Karton musi być na tyle duży, aby znalazło się w nim miejsce na zabezpieczający wypełniacz.

Wypełnienie

Wolne przestrzenie wewnątrz wypełnij np. ścinkami papieru lub zgniecionymi gazetami, tak aby zawartość nie mogla się przemieszczać. Jako wypelłienie możesz zastosować: gąbki, profile styropianowe, granulat piankowy, folie bąbelkową lub wcześniej wspomniany papier ( jest to najmniej amortuzujący wypełniacz ). Jeżeli wysyłasz kruche i delikatne przedmioty np. filiżanki, szkło oraz bardzo delikatne elemty elektroniczne koniecznie zaopatrz sie w folie bąbelkową. Owiń w nią każdy przedmiot osobno i włóz luzem do wypełnionego np.gąbkami kartonu.

Zamknięcie

Karton powinien być zaklejony samoprzylepną taśma o szerokości minimum 5cm. W celu zamknięcia paczki nie używaj sznurka, żylki czy kokard ( mogą sie zerwać w trakcie transportu lub w sortowni ). Zamknięcie powinno być wytrzymałe i uniemozliwić dostęp do zawartości. Jeżeli wysyłasz przesylkę wielopaczkową nie należy zwiazywać i grupować paczek, każdą paczkę należy wysylać oddzielnie. Zgrupowane kartony mogą ulec rozdzieleniu podczas transportu, a nie oklejone paczki bez adresu bedą trudne do zidentyfikowania.

Adresowanie paczki

Każdy karton musisz opisać danymi teleadresowymi ( imie i nazwisko odbiorcy lub nazwę firmy, dokładny adres wraz z kodem pocztowym, telefon kontaktowy odbiorcy ). Pamiętaj również o podpisaniu listu przewozowego/protokołu przekazania, którego kopie otrzymasz przy nadaniu przesyłki. Jeżeli wewntrąz paczki znajdują się delikatne przedmioty w widocznym miejscu, flamastrem dopisz np. uwaga szkło, delikatnie lub góra-dół.

Przesyłki niestandartowe

Zabezpieczanie-pakowanie przesyłek niestandartowych zalecany kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Uwaga!

Zabrania sie pakowania wyrobów akcyzowych ( papierosy, tytoń, alkohol ), cieczy chemicznych, paliw, farb, materialów łatwopalnych, fajerwerkow, broni palnej ( w tym wiatrówek, atrap broni palnej ), broni bialej, środków psychotropowych (narkotyki itp.), sterydow anabolicznych.

Pamiętaj

Osoba nadająca i odbierająca przesyłke musi posiadać przy sobie dowód osobisty, paszport lub inny dokument tożamości ze zdjęciem.